İptal ve İade Şartları

İnternet mağazamızdan ve şubelerimizden yapacağınız tüm alışverişlerde ürünlerimiz en az 2 yıl üretici firma garantisinde olacaktır. Marka ve ürün gruplarına göre bu süre daha da uzun olabilmektedir.

Sipariş İptali


Havale/eft ve/veya  kredi talebi ve/veya senetle ödeme yöntemleriyle verilmiş ve henüz teslimat sürecine girmemiş siparişlerinizi, üye girişi yaptıktan sonra hesabım menüsü altındaki "sipariş geçmişim" menüsünden online olarak iptal edebilirsiniz.

Ödemesi kredi kartı ile yapılmış ve/veya siparişi havale/eft ya da kapıda ödeme ile verilmiş olmasına karşın teslimat sürecine girmiş olan siparişlerinizi ise ancak tarafımızdan talep ederek gerçekleştirebilirsiniz. Sipariş iptal talebinizi sitemizdeki "iletişim formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. İptal talebiniz sonrasında mesai saatleri içerisinde en kısa zamanda tarafınıza yanıt dönülecektir. İptal talebinizin işleme alınmasında yaşanabilecek gelişmeler siparişinizin kargoya verilmiş olmasına neden olabilir. Bu nedenle iptal talebiniz sonrasında müşteri temsilcilerimize telefonla ulaşarak talebinizi telefon aracılığıyla da bildirmeniz talebinizi öneririz.

Teslimat aşamasına geçmiş siparişleriniz ancak iade işlemleri ile iptal edilebilecektir.

Ödeme İadesi


Gerçekleştirilen sipariş iptal ve iade işlemleri için yapılacak ödeme iadeleri; her haftanın Cuma günü yapılır. Tatil ve bayram günlerine denk gelen Cuma günlerindeki takip eden ilk iş gününde yapılacaktır. Ödemesi havale/eft ile yapılan siparişlerin ödeme iadeleri; yine havale/eft yolu ile kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemleri ise kredi kartına iade şeklinde yapılmaktadır.
Ödemesi kapıda ödeme ile yapılmış olan siparişlerin ödeme iadeleri; kapıda ödeme işlemi için Kargo firması tarafından alınan işlem masrafları düşüldükten sonra kalan meblağ üzerinden ve havale/eft yöntemiyle geri ödenecektir.

Kredi kartına iade işlemi tarafımızdan yapıldıktan sonra kredi kartı ekstrenize yansıma süresi 3 iş günüdür. Kapıda Ödeme yöntemiyle yapılan ödemelerin iadeleri ilgili meblağın ilgili Kargo firmasından teslim alınmasından sonraki ilk ödeme gününde işleme alınacaktır.

İade İşlemleri


reelmobilya.com.tr'den yapmış olduğunuz alışverişlerde; aldığınız ürünleri genel iade koşullarına uygun olması şartı ile tarafınıza gönderilen 2 nüsha fatura ve iade nedeninizi açıklayan bir not ile birlikte 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade ürünü tarafımıza göndermeden önce sitemizdeki "iletişim formu"nu doldurarak mutlaka tarafımıza bilgi vermeniz ve size göndereceğimiz cevap sonrasında ürünü iade kargosunu çıkartmanız gerekmektedir. Sadece genel iade koşullarına uyan ürünler iade alınmakta ve fatura nüshalarında eksik olması durumunda iade alınmamaktadır.

İade işlemlerinde ürünü bize "karşı ödemeli" olarak gönderebilirsiniz, iade edilmesi uygun olan ürünlerin kargo ödemeleri tarafımızdan karşılanmaktadır.

Genel İade Koşulları

Ürünler tarafınıza teslim edildiği şekilde, orjinal ambalajı ile ve herhangi bir hasar verilmemiş şekilde iade edilmelidir.

Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutusu üzerine koruyucu bir poşet vs geçirilmeden doğrudan koli bandı ile bantlanmış veya kutu üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orjinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe/not göndermeniz gerekmektedir.

İade İşlemleri

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi; "iletişim formu" doldurarak, ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (örneğin; sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak) tarafımıza göndermeniz sonrasında iadeniz bize ulaştığında iade tarafımızdan incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 21 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

Yukarıda belirtilen koşulları sağlamayan iadeler kesinlikle alınmayacaktır.

Arızalı Ürün

HedefAVM.com üretici marka garantisi altında olmayan ürünlerin satışını yapmamaktadır. Yeni almış olduğunuz ürünün arızalanması durumunda yetkili servislerle iletişime geçerek ürün için alacağınız servis değişim raporu ile değişimini yaptırabilirsiniz. Bir çok marka değişimini servis üzerinden yaparken ,bir çok marka satıcı firma üzerinden değişim yaptırmaktadır. Değişim onayı alınan ürünlerin değişim bilgilerini servis tarafından alabilirsiniz. Servislerden yardım alabilmeniz için ürününüzün faturası ya da faturanın fotokopisini ve bazı ürünler garanti belgesini belgelemeniz gerekir. Bu nedenle aldığınız ürünlerin faturasının aslını ya da fotokopisini ve garanti belgesini, ürünlerinizin garanti süresi boyunca saklamanızı öneririz.

Arıza talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce "iletişim formu"ndan mutlaka bildirmenizi rica ederiz. Ürün arızası hakkında açıklama kısmında ürünün arızasını tam olarak belirtiniz, Başvurunuza müteakip müşteri hizmetlerimiz sizinle irtibata geçerek ürün/ürünleri göndermeniz için onay verecektir. Onaylanan taleplerinizi doldurduğunuz kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünle beraber anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderiniz. Yetkili servisi tarafından fabrika çıkışlı arıza tespit edilen ürünlerin iadelerin kargo/nakliye masrafları reelmobilya.com.tr'ye ait olmakla birlikte, siz değerli müşterilerimizin ürünleri nakliyeye vermeden önce Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçmeniz ve müşteri temsilcilerimizin yönlendireceği şekilde bize göndermeniz gerekmektedir.